Zielona firma – Verde Art

Zielona firmaAranżacja zieleni w firmie

Rośliny nie tylko upiększają pomieszczenie, ale też poprawiają wilgotność powietrza oraz oczyszczają je z zanieczyszczeń i aldehydów ‒ niektóre gatunki mają też zdolność pochłaniania dymu papierosowego. To nie koniec, podczas fotosyntezy rośliny pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen — a jak wiadomo, tlen jest niezbędny  do życia.

Obecność roślin sprawia, że w pomieszczeniu jest przyjemniej, wpływa na samopoczucie i wydajność pracowników. Warto więc podczas aranżacji biura zadbać o to, by znalazły się w nim pięknie rośliny – w zależności od potrzeb i preferencji zdecydować się możemy na rośliny w donicach wolnostojących, żywe obrazy, ogrody wertykalne, wolnostojące panele czy rośliny ustawione na biurkach pracowniczych. 

Nasze realizacje:


Zieleń w biurze ‒ nasza oferta

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie aranżacji biur zielenią. Nasz zespół zadba o zielone, naturalne akcenty w gabinecie, sali konferencyjnej, recepcji, pomieszczeniach pracowniczych czy w holu. Zakres naszych usług obejmuje takie prace, jak: 

  • Przygotowanie projektu — przygotowujemy projekt aranżacji, dbamy o to, by podkreślić potencjał przestrzeni, dobieramy gatunki roślin do warunków świetlnych, wilgotnościowych oraz cieplnych panujących w danym pomieszczeniu. 
  • Dobieranie donic — po dobraniu roślin pozostaje jeszcze dobór donic, do wyboru mamy rośliny w wielu kształtach i wielkościach oraz wykonane z różnych materiałów. 
  • Wizualizacja — przygotowujemy wizualizację, dzięki której inwestor może zobaczyć efekty naszej pracy jeszcze przed rozpoczęciem realizacji oraz wprowadzić ewentualne poprawki. 
  • Dostarczanie i pielęgnacja roślin — dostarczamy rośliny na miejsce, wykonujemy nasadzenia i z największą precyzją realizujemy projekt. Po zakończonych pracach zajmujemy się pielęgnacją roślin, uzupełniamy wodę w systemach nawadniających i przeprowadzamy opryski.

Aranżacja biura — zielone ściany

Proponujemy różnego typu rozwiązania z zakresu aranżacji biur zielenią, między innymi: 

  • Zielone ściany z mchu — rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w biurach i firmach są ściany z mchu. Takie kompozycje mogą mieć dowolne wielkość i kształt, dzięki czemu można w 100% dopasować je do konkretnej przestrzeni. Wykorzystywane są tutaj chrobotek reniferowy, mech gąbczasty, mech płaski, mech leśny. Zalety ścian z mchu? Poprawiają mikroklimat, nie wymagają pielęgnacji, doskonale prezentują się przez lata, zapewniają optymalny poziom wilgotności powietrza, a co więcej, wygłuszają pomieszczenie. 
  • Obrazy z żywych roślin — obrazy z żywych roślin dostępne są w kilku rozmiarach, co sprawia, że sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach o niestandardowych kształtach. Jak wygląda taka konstrukcja? Rośliny umieszczane są w specjalnych kasetach, w dolnej części obrazu  znajdują się natomiast zbiorniki na wodę — zintegrowany system nawadniający dostarcza wodę do każdej rośliny, dzięki czemu nie musimy pamiętać o regularnym podlewaniu.