Ogród nowoczesny – prywatny inwestor

OGRÓD NOWOCZESNY - inwestor prywatny, Milicz

nowoczesny ogród

Projektowana działka ma kształt trapezu, z domem usytuowanym równolegle wzdłuż dłuższej krawędzi. Główny wjazd na działkę znajduje się przy granicy działki przebiegającej pod skosem w stosunku do bryły budynku. Aby ułatwić inwestorom wjazd i wyjazd na swoją posesję, zaproponowano odsunięcie bramy wjazdowej i furtki o kilka metrów w stronę budynku, uzyskując dzięki temu dodatkowe miejsca parkingowe przed ogrodzeniem i większą przestrzeń dla manewrów.

Ogród został zaprojektowany w minimalistyczny sposób, poprzez poprowadzenie linii pod kątem 45 st. Linie przecinają się w różnych punktach, tworząc ciekawą kompozycję, która optycznie powiększa ogród. Dodatkowo udało nam się stworzyć kilka oddzielnych stref, które w naturalny sposób są od siebie oddzielone, ale ze sobą współgrają. Ogród frontowy usytuowany jest w części północnej. Pod oknem kuchennym wyznaczono dużą rabatę, którą ozdobią rośliny kwitnące i zimozielone. Wejście od furtki do budynku zaakcentowano przez dwie równoległe do siebie rabaty, obsadzone w minimalistyczny sposób. Dodatkowo rabaty oddzielają wejście dla „pieszych” od podjazdu dla samochodów.

W zachodniej części ogrodu wyznaczono parking dla większego samochodu, który zostanie delikatnie podświetlony oprawami najazdowymi. Główny ogród zlokalizowany jest w części południowej. Drewniany taras, dodatkowo otoczony płytami brukowymi stanowi główną część wypoczynkową. Dzięki prowadzeniu linii pod kątem, kierujemy wzrok na strefę zabaw dla dzieci, znajdującą się w narożniku działki. Po drugiej stornie wyznaczono miejsce na niewielki ogródek. W centralnej części zaproponowano wgłębnik z miejscem na palenisko.

Rośliny dobrane do ogrodu są w większości przykładami roślin rodzimych i naturalnych. Wprowadzono dużą ilość drzew i traw ozdobnych. Dodatkowo ogród został uzupełniony roślinami zimozielonymi, które będą tworzyły trzon dla całego założenia.

ogród nowoczesny

ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE

  • Ogród w stylu minimalistycznym i naturalistycznym,
  • Wprowadzenie dużej ilości drzew, również w trawniku,
  • Wyznaczenie miejsca na wgłębnik,
  • Wprowadzenie domku na narzędzia
  • Wyznaczenie strony zabaw dla dzieci,
  • Wprowadzenie miejsca na mini ogródek ,
  • Zaprojektowanie ogrodzenia, wraz z miejscem na śmietnik,
  • Dobór roślin pasujący do naturalnego otoczenia,
  • Wprowadzenie zieleni odgradzającej działkę od drogi,
  • Zasłonięcie betonowego ogrodzenia.

DOBÓR ROŚLIN

projekt ogrodu

DOBÓR NAWIERZCHNI

projekt ogrodu