Zielone ściany z mchu

Zielone ściany z mchuZIELONE ŚCIANY Z MCHU

Zielone ściany to  kompozycje  wykonywane w 100% z naturalnych mchów, porostów oraz roślin stabilizowanych – nieodzowny element nowoczesnego wnętrza, wprowadzający dotyk natury.
Zielone ściany  nie wymagają światła słonecznego, podlewania, czy nawożenia,  nie rosną i nie więdną- są trwale zakonserwowane, zachowując świeży wygląd przez lata. W naszej ofercie znajdziecie Państwo mech leśny gąbczasty i płaski oraz chrobotek reniferowy,  z których można tworzyć dowolne kompozycje, wzory czy logotypy.

Jedynym ograniczeniem w ich zastosowaniu jest wyobraźnia.  Nasze ściany z mchu przygotowujemy w formie paneli, które  są bardzo łatwe do samodzielnego montażu,  można je mocować na dowolnej powierzchni- gładkiej lub nieregularnej, w pionie lub poziomie. Zielone ściany pięknie prezentują się w przestrzeniach publicznych, gabinetach, salonach i galeriach, a także w prywatnych domach. Ściany z mchu są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących naturę i zieleń w swoim otoczeniu, a przy tym niemających czasu na pielęgnację żywych roślin.

Chrobotek reniferowy

Chrobotek reniferowy jest porostem pozyskiwanym w krajach Skandynawii i poddanym procesowi stabilizacji, czyli naturalnej metodzie zatrzymującej czynności życiowe rośliny. Struktura chrobotka jest bardzo puszysta, gąbczasta. Chrobotek jest miękki w dotyku i zachowuje się jak gąbka. Jest dostępny w wielu kolorach.

Chrobotek reniferowy nie wymaga podlewania ani dostępu do światła – wymaga jedynie wilgotności powietrza w przedziale 40-70%.

Mech gąbczasty

Mech gąbczasty podobnie jak mech płaski, sprowadzany jest z północy Europy, w Polsce jest chroniony. Również poddany procesowi stabilizacji. Wyróżnia go ciekawa struktura przypominająca okrągłe poduszeczki. Zastosowanie mchu gąbczastego na ścianie nadaje jej niezwykły, trójwymiarowy efekt.

Aby mech mógł prezentować się wspaniale przez długie lata należy zapewnić mu jedynie wilgotność powietrza na poziomie 40-70%- jest to przedział optymalny również dla ludzi. Mech samodzielnie pobiera wodę z otoczenia, zachowując świeży wygląd.

Mech płaski

Mech leśny jest mchem powszechnie występującym w lasach Europy, jednak w Polsce znajduje się pod ochroną.

Mech wykorzystywany w naszych aranżacjach pochodzi  z lasów północnej Europy, gdzie jego pozyskiwanie jest legalne .  Zostaje on  poddany procesowi stabilizacji, a otrzymany surowiec posiada niezbędne certyfikaty jakości.

Mech leśny (płaski) sprowadzany z Norwegii różni się strukturą i objętością od mchu pochodzącego z Polski. Jego budowa jest zwarta, płaska.

Zastosowanie ścian z mchu

 • w budynkach przestrzeni publicznej
 • w galeriach
 • w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych oraz fryzjerskich
 • w restauracjach
 • w  prywatnych rezydencjach oraz domach

Właściwości zielonych ścian

 • produkt w 100% pochodzenia naturalnego
 • naturalny wskaźnik wilgotności powietrza
 • antyalergiczny i ekologiczny
 • reguluje mikroklimat pomieszczeń ( filtracja powietrza, absorbowanie wilgoci)
 • nie przyciąga owadów
 • wygłusza pomieszczenia ( rozprasza fale dźwiękowe)
 • antystatyczny- nie przyciąga kurzu
 • odporność na pleśń oraz inne grzyby

Ściana z mchu - sposób użytkowania

 • nie podlewaj – mech jest ustabilizowany, nie potrzebuje wody do życia,
 • nie przycinaj – chrobotek już nie rośnie, nie musisz go skracać,
 • nie obrywaj – oderwany kawałek mchu już nie urośnie,
 • nie wystawiaj na światło – mech nie lubi słońca,

Chrobotek - możliwości

Zielone ściany z chrobotka reniferowego wykonujemy o dowolnej wielkości. Chrobotek jest dostępny w wielu kolorach. Możemy je dowolnie łączyć lub wykonać cały panel z jednego. Z chrobotka możemy tworzyć obrazy, całe ściany, panele, obrazki czy używać go do różnych dekoracji. Stosujemy tylko najwyższej jakości certyfikowane surowce naturalne.

MOŻLIWOŚCI:

 1. Dowolna wielkość i forma,
 2. Jeden kolor lub mix różnych kolorów,
 3. Wykonanie logo z chrobotka,
 4. Umieszczenie logo na obrazie z chrobotka,
 5. Dodanie drewnianej lub aluminiowej ramy.

Mech leśny - możliwości

Nasze zielone ściany z mchu leśnego wykonujemy w dowolnej wielkości i formacie. Wykorzystujemy mech gąbczasty i mech leśny. Kompozycja może zostać uzupełniona w dodatkowe rośliny stabilizowane – takie jak liście paproci, eukaliptusa czy amaranthusa.

MOŻLIWOŚCI:

  1. Dowolna wielkość i kształt obrazu,
  2. Mech gąbczasty i płaski występuje w 3 kolorach,
  3. Duży wybór dodatkowych roślin stabilizowanych,
  4. Umieszczenie logo na obrazie z mchu leśnego,
  5. Dodanie drewnianej lub aluminiowej ramy.

ZALETY ZIELONYCH ŚCIAN Z MCHU

Podnoszą estetykę wnętrz i ożywiają nudne pomieszczenia

Są bezobsługowe i trwałe

Wprowadzają naturalność

Poprawiają mikroklimat pomieszczeń

Wygłuszają

Wskazują optymalny poziom wilgotności powietrza

ARANŻACJE ŚCIAN Z mchu

Drewno w połączeniu z roślinnością to zestawienie idealne i ponadczasowe. Odpowiednia kompozycja sprawi, że każde wnętrze stanie się unikalne i na pewno zapamiętane. Tworzymy oryginalne aranżacje ścian, łącząc naturalne formy z drewna z roślinami stabilizowanymi.

Każdy z naszych projektów opiera się na indywidualnym podejściu do klienta. Tworząc nowe aranżacje dostosowujemy się do potrzeb inwestora, tworząc razem z nim niesamowite realizacje. Potrafimy słuchać i zmieniać wizje nawet najbardziej wymagającej osoby w rzeczywistość. Oferujemy naszym klientom usługi kompleksowe – po wstępnych ustaleniach przygotowujemy projekt i wizualizację, którą po akceptacji realizujemy i montujemy.

 • pomysł
 • projekt
 • wizualizacja
 • realizacja

NASZE OSTATNIE REALIZACJE