Projektowanie elewacjiZajmujemy się także projektowaniem ścian zewnętrznych domu. Projektujemy elewacje dla domów o różnych wielkościach i kształtach, nowych i starych, jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków gospodarczych. Na koncie mamy już projekty elewacji w różnym stylu i z wykorzystaniem różnego typu materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Projekt elewacji ‒ jak pracujemy?

Wykonując projekt ścian zewnętrznych domu lub dowolnego budynku kubaturowego, zwracamy uwagę na szereg kwestii, między innymi na takie, jak:

  • technologia wykonania domu,
  • sąsiedztwo i jego klimat,
  • bliskie otoczenie domu i jego wygląd,
  • indywidualne preferencje inwestora,
  • budżet przeznaczony na realizację elewacji.

Podczas spotkania z właścicielem domu, dokładnie omawiamy każdą z kwestii, poznajemy oczekiwania i proponujemy optymalne rozwiązania. Wiemy, że nasi klienci często wiedzą, jak ma wyglądać ich wymarzony dom ‒ wsłuchujemy się w ich głos i realizujemy pomysły. Przygotowujemy trójwymiarowy model, na który nanosimy dwie różne koncepcje. Następnie wybrana koncepcja jest rozpracowywana technicznie. na samym końcu inwesotr otrzymuje od nas widoki wszystkich elewacji w formie technicznej, spis zaproponowanych materiałów z informacjami o ich producentach oraz przybliżony kosztorys materiałowy.

Biuro projektowe Verde Art – jak działamy?

Inwentaryzacja + rozmowy z Inwestorem

Przygotowanie koncepcji

Techniczne i szczegółowe opracowanie koncepcji wynikowej

projekt online

Elewacja domu ‒ dobór materiałów

Wybór materiałów elewacyjnych jest ogromny. Zdecydować się możemy na tynk elewacyjny, akcenty wykonane z drewna, materiału drewnopodobnego, cegły klinkierowej, stali kontenerowej i inne.

Podczas projektowania elewacji, dobór materiałów jest niezmiernie ważny. Istotne są zarówno design, faktura i kolor, jak również ciężar wybranych materiałów ‒ w przypadku niektórych konstrukcji, między innymi przy domkach skandynawskich, niewskazane jest stosowanie ciężkich materiałów, na przykład płyt kamiennych. W takiej sytuacji należy znaleźć odpowiednie zamienniki.

Projekty elewacji ‒ wizualizacje

Przygotowujemy wizualizację projektu elewacji. Dzięki temu klient może ocenić efekty naszej pracy jeszcze przed realizacją. Po zapoznaniu się z propozycjami, inwestor może wprowadzić ewentualne zmiany i poprawki.

Zapraszamy do współpracy, a w przypadku jakichkolwiek pytań do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na każde z pytań i udzielimy szczegółowych informacji na temat oferty.

Otoczenie domu

Projekt elewacji możemy wykonać dla nowego budynku, zaczynając od doboru stolarki okien, koloru i modelu drzwi, koloru i rodzaju podbitki, lub możemy zaprojektować elewację na budynku kilkuletnim. Nowy projekt elewacji może całkowicie zmienić wygląd budynku. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów możemy budynek optycznie wysmuklić, wydłużyć czy też złagodzić jego wygląd. Projektując elewację warto też zwrócić uwagę na pozostałe elementy otoczenia domu – taras i jego połączenie z ogrodem, obejście wokół domu, balustrady i pasujące do nich ogrodzenie.

Zapraszamy do kompleksowego skorzystania z naszych usług.

Co zawiera projekt elewacji

Dobór tynków elewacyjnych

Kolorystyka stolarki, drzwi i podbudowy

Dobór elementów uzupełniających - deski, płyty, sztukateria