Projektowanie ogrodów

Nie od dziś wiadomo jak cenna jest przyroda w życiu każdego człowieka. Każdy z nas woli spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknego i zadbanego krajobrazu. Ogrody, które przylegają do naszych domów mogą również być miejscem atrakcyjnym wizualnie, a dodatkowo służyć nam jako przedłużenie naszej przestrzeni.

blank

Dobrze zaprojektowany ogród to ogród przede wszystkim funkcjonalny i atrakcyjny przez cały rok. Każdy z nas ma indywidualne preferencje, dlatego też ogród, tak jak i wnętrze w domu, jest miejscem spersonalizowanym. Ogród może mieć charakter nowoczesny, z geometrycznie wyznaczonymi rabatami, nowoczesnymi altanami jak również może mieć charakter romantyczny, gdzie naturalistyczne rabaty przeplatają się z trawnikiem. Każdy ogród jest inny i służy różnym potrzebom jego właścicieli. Dlatego też projektując ogród należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Kto będzie z niego korzystał? Czy w ogrodzie będą się bawić dzieci a może czworonożni przyjaciele? Jest to niezwykle ważne przy doborze gatunków roślin które, choć piękne mogą być również trujące.

2. Jakie funkcje ma pełnić ogród? Ma być miejscem służącym jedynie odpoczynkowi czy może miejscem, gdzie będziemy uprawiać własne warzywa?

3. Ile czasu jesteśmy poświęcić na jego pielęgnację? Czy lubimy „brudzić sobie ręce” czy wolimy, aby ogród nie wymagał od nas zbyt dużego nakładu pracy?

Ogród jest miejscem, które może cieszyć nasze oczy każdego dnia. Dlatego więc warto o niego zadbać i stworzyć piękną i naturalną przestrzeń w swoim otoczeniu.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług projektowania ogrodów

1 Comment

  1. Do takiego pięknego ogrodu aż szkoda wpuszczać psy i inne zwierzęta. Ja na pewno bym na to nie pozwoliła, dlatego też my nie mamy psa, tylko mniejsze zwierzątka w domu. Zaraz by mi rozkopał moje irysy sadzonki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *