Usługi projektowe 1

Projektowanie zieleniProjektowanie zieleni Verde Art

Tereny zielone są bardzo ważnym elementem środowiska, do których dostęp powinien mieć każdy człowiek. Poprawiają jakość powietrza a także wpływają pozytywnie na samopoczucie człowieka. Ogród jest prywatnym terenem zielonym, który dobrze zaprojektowany może służyć jako przedłużenie domu a odpowiednia aranżacja balkonu może wprowadzić odrobinę przyrody to wnętrza.

blank
blank

Funkcjonalny ogród powinien zawierać w sobie wiele funkcji w zależności od wymagań i oczekiwać inwestora o odpowiedni dobór gatunków powinien zapewnić atrakcyjny wygląd przez cały rok.

Ponadto przy projektowaniu powinniśmy pamiętać o wymaganiach roślin i ich odpowiedniej lokalizacji.

 

Aby wszystkie aspekty dobrego i funkcjonalnego ogrodu zebrać w jedną całość, warto zasięgnąć pomocy architekta krajobrazu, który dzięki interdyscyplinarnej wiedzy pomoże stworzyć piękne otoczenie.

Jak pracujemy?

Podczas całej pracy projektowej ważna jest komunikacja z inwestorem. Przy pierwszym spotkaniu przeprowadzamy wywiad z inwestorem oraz określamy charakter ogrodu: czy ma być nowoczesny, geometryczny czy może romantyczny i sielski. Następnie przygotowujemy dwie wstępne propozycje, które po konsultacji są przerabiane w jeden wynikowy projekt.

blank
blank

Kompleksowy projekt ogrodu zawiera wszystkie potrzebne rzuty techniczne, dobory roślinności, małej architektury oraz nawierzchni.

Dobry projekt nie może również być skończony bez doboru odpowiedniego oświetlenia.

 

Końcowym etapem prac jest przedstawienie foto realistycznych wizualizacji lub, na prośbę inwestora, przygotowanie wirtualnego spaceru po ogrodzie.

Zakres usług

  1. Projektowanie ogrodów przydomowych, balkonów, skwerów, tarasów, itd.
  2. Dobór gatunków do donic miejskich
  3. Projektowanie nawierzchni
  4. Projektowanie oświetlenia w ogrodzie
  5. Realistyczne wizualizacje
  6. Projektowanie elewacji budynków
  7. Dobór ogrodzenia
  8. Współpraca z firmą wykonawczą

Etapy projektu

Inwentaryzacja

Przed przystąpieniem do prac projektowych spotykamy się z Inwestorem w terenie. Wykonujemy wszystkie potrzebne pomiary oraz wykonujemy inwentaryzację fotograficzną. Przeprowadzamy również wywiad z inwestorem i ustalamy jego główne oczekiwania

Projekt koncepcyjny

Przygotowujemy dla Inwestora dwie lub trzy wstępne koncepcje zagospodarowania ogrodu. Przedstawiamy je na spotkaniu oraz szczegółowo omawiamy poszczególne elementy zagospodarowania. Po uwagach inwestora przygotowujemy finalną koncepcję, która jest połączeniem wcześniejszych

Projekt techniczny

Przygotowana koncepcja stanowi podstawę do przygotowania projektu technicznego ogrodu. Inwestor otrzymuje między innymi rzuty techniczne z doborem roślinności, projekty nawierzchni, oświetlenia, małej architektury a także fotorealistyczne wizualizacje

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług:

Indywidualne podejście do klienta

Dla nas każdy klient jest jednakowo ważny a każdy projekt zupełnie inny.

Profesjonalizm

Stawiamy na rzetelne i uczciwe podejście do klienta

Terminowość

Już na samym początku współpracy Ustalamy z klientem terminarz prac i ściśle się go trzymamy

Doświadczenie

W naszym sztabie projektowym mamy doświadczonych architektów oraz ogrodników posiadających wieloletnie doświadczenie zdobywane w Polsce oraz za granicą.

Nasze ostatnie realizacje