Żywe obrazy z roślin

Jakiś czas temu pojawił się nowy trend w eksponowaniu roślin doniczkowych w domu. To żywe rośliny w formie obrazu, oryginalny pomysł na aranżację ścian w domu, mieszkaniu lub biurze. Żywe obrazy doskonale łączą  piękno roślin i sztukę, pozwalając na nowatorskie rozwiązania w projektowaniu wnętrz. Obrazy to doskonała dekoracja każdego wnętrza, szczególnie żywe, zielone obrazy, które tchną życie w każde wnętrze.

blank

Jak to możliwe?

Żywy obraz, wydaje się to absurdem a jednak jest to możliwe. W razie zamiast obrazu może znaleźć się roślina, która będzie rosnąć i kwitnąć. Jak to możliwe? Wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane nowoczesne ramy, które mają wbudowany system nawadniania wewnątrz całej ramy. Pozwala to na dostarczanie do roślin wody i umożliwia im przeżycie w takich warunkach. Dodatkowo warto podkreślić, że wodę uzupełniamy średnio raz na tydzień Dzięki temu nie musimy pamiętać o codziennym podlewaniu roślin , możemy wyjechać na krótki urlop bez fatygowania innych osób do opieki nad roślinami. Zaletą żywych obrazów jest fakt, że możemy w łatwy sposób je przenosić, a także dostosować rośliny do warunków w jakich chcemy je hodować.

blank

Dobór roślin

Bardzo popularne do żywych obrazów są sukulenty. Z łaciny succulentus co oznacza soczysty. Są to rośliny gruboszowate, przystosowane do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody. Wykształcają tkankę wodną służącą do jej gromadzenia co pozwala im na przeżycie w ciężkich warunkach.

  • Eszeweria to sukulent liściowy. Gromadzi wodę w mięsistych liściach zebranych w rozetę. Kwiaty zebrane w zwisający kwiatostan, dzwonkowate i wielobarwne.

blank

  • Litopsy czyli żywe kamienie. To niesamowity gatunek roślin o twardych, mięsistych liściach i kwiatach o białym lub żółtym zabarwieniu.

  • Aloes w wersji mini jest rośliną tropikalną. Zielona mięsiste liście rosnące na krótkiej łodydze zawierają miąższ, który wykorzystywany jest do celów medycznych i kosmetycznych.

blank

  • Grubosz owalny jest  krzaczastym sukulentem. Posiada mocno rozgałęzione, grube pędy, na których wyrastają mięsiste, błyszczące liście.

blank

  • Eonium to roślina o drzewkowatym pokroju i drewniejącej łodydze. Zdobiony  mięsistymi liśćmi, które rozwijają się na szczycie.

blank

A może mech?

Obraz z mchu z chrobotka reniferowego to nowoczesny i nietuzinkowy sposób na aranżację wnętrza. Ogrody wertykalne mogą odmienić każde wnętrze, nadać mu designerski wygląd i jednocześnie pozytywnie mogą wpływać na nasze samopoczucie. Obraz z mchu z chrobotka doskonale wpływa na akustykę, tłumiąc hałas i wyciszając wnętrza. To doskonałe rozwiązanie do wypełnienie przestrzeni w biurze lub sali konferencyjnej.

blank

Obraz z chrobotka nie wymaga żadnej pielęgnacji, przycinania, ani nawadniania. Nie potrzebuje również światła i jest odporny na wysokie temperatury i wilgoć, dlatego możemy go umieścić w dowolnym miejscu. Wszystko to za sprawą procesu stabilizacji, czyli konserwacji przy użyciu gliceryny. Proces stabilizacji zapewnia piękny wygląd i miękkość za lata. Mech jest całkowicie bezpieczny dla alergików, nie przyciąga kurzu, jest pozbawiony szkodliwych substancji. Dodatkowo wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie, działając uspokajająco. Obraz z chrobotka to również sposób na nowoczesne zaaranżowanie wnętrza, opierające się na designerskim wyglądzie.

blank

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *